کاربرد سامانه پیامکی برای شرکت حمل و نقل


افزایش جمعیت و در امتداد آن افزایش روز افزون نیاز مردم به سیستم های حمل و نقل، باعث شد تا شرکت های متعددی در این زمینه شروع به کار کنند. تعدد رقبا در هر کسب و کاری باعث ایجاد رقابت بیش از پیش می شود. وقتی بحث رقابت پیش می آید، نیاز به تبلیغات بیشتر احساس می شود. یکی از روش های تبلیغاتی که امروزه به شدت مورد توجه صاحبان کسب و کارها قرار دارد ارسال پیامک تبلیغاتی با استفاده از سامانه پیام کوتاه است. به همین دلیل در ادامه به بررسی مزیت های استفاده از سامانه پیامکی برای شرکت های حمل و نقل خواهیم پرداخت.

مزیت استفاده از پنل اس ام اس در صنعت حمل و نقل

فعالیت و کسب درآمد در صنعت حمل و نقل نیز مانند بقیه ی مشاغل نیاز به بازاریابی و تبلیغات دارد. معرفی شرکت حمل و نقل به مشتریان اولین قدم بازاریابی در این راه است. این که خدمات شرکت خود را به اطلاع مخاطبانتان برسانید و وجه تمایز خود با رقبا را به مشتریانتان معرفی کنید. ارسال اس ام اس تبلیغاتی یکی از راه هایی است که می توانید از آن طریق به راحتی محتوای تبلیغاتی خود را به دست مخاطبانتان برسانید. هزینه ی پایین پیامک تبلیغاتی و امکان ارسال پیامک انبوه در زمانی کوتاه به کاربر سامانه پیام کوتاه این قابلیت را می دهد که تبلیغاتی مستمر و هدفمند برای کسب و کار خود داشته باشد.

راهکارهای سامانه ارسال پیامک برای شرکت های حمل و نقل

امکانات متعددی در پنل پیامکی وجود دارد که شرکت های حمل و نقل می توانند با استفاده از آن به بازاریابی، تبلیغات، جذب مشتری و ارتباط با مشتریان و مخاطبان خود بپردازند. در ادامه به ویژگی های سامانه پیامکی ویژه شرکت های حمل و نقل اشاره خواهیم کرد و کاربرد پنل اس ام اس در صنعت حمل و نقل را بررسی خواهیم کرد.

بازاریابی از طریق ارسال پیامک انبوه

شرکت های حمل و نقل می توانند با استفاده از ارسال پیامک انبوه حرکت مفیدی در راستای جذب مشتری انجام دهند. پیامک تبلیغاتی یک راه مناسب برای مطلع کردن مشتریانتان از خدمات جدید شما است. استفاده از سامانه پیام کوتاه به شرکت های حمل و نقل این موقعیت را می دهد که که با هزینه ای مقرون به صرفه خدمات خود را به مشتریانشان معرفی کنند. برای مثال اضافه شدن شهرهای جدید به لیست مقصد را می توان از طریق ارسال پیامک به مخاطبان اعلام نمود.

ارسال پیامک راهی برای اطلاع رسانی

یکی از نیازهایی که شرکت های حمل و نقل دارند، نیاز به راهکاری به منظور حفظ ارتباط مستمر و پویا و اطلاع رسانی به مشتریان خود است. پنل پیامکی به آسانی این امکان را از طریق انواع ارسال پیامک برای کاربران فراهم کرده است. مسائلی مانند ساعت حرکت، ارسال خبر رسیدن، لغو شدن سفرها و موضوعات مشابه را می توان از طریق ارسال پیامک با صرف کمترین زمان و هزینه به اطلاع مشتریان رساند.

مشتری مداری با استفاده از نظرسنجی پیامکی

مشکلاتی که در صنعت حمل و نقل وجود دارد باعث می شود تا گاهاً دلخوری و یا نارضایتی در مشتریان دیده شود. یک راه برای حفظ رضایت مشتریان و به طور کل برای افزایش رضایت مشتریان، نظرسنجی است. طی تحقیقاتی که انجام شده، بیشتر مشتریان ناراضی که پس از بیان دلیل نارضایتی و ارائه پیشنهادات خود تا بیش از 80% از عصبانیتشان کاسته شده و این موضوع "شنیده شدن" حس اعتماد و رضایت را در آنها تقویت می کند. پنل اس ام اس با امکان برگزاری نظرسنجی پیامکی، به کاربر در جلب رضایت مشتری و ایجاد حس اعتماد در مشتریان کمک می کند. پس اگر از سامانه ارسال اس ام اس استفاده می کنید و تابحال از نظرسنجی پیامکی استفاده نکردید، به فکر ریختن یک طرح کارآمد در مسیر نظرسنجی باشید.

جهت برقراری تماس با کارشناسان شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید:

01132312030 (10 خط)