راهکارهای سامانه پیامکی برای آژانس های هواپیمایی


راهکارهای سامانه پیامکی برای آژانس های هواپیمایی


بر اساس آخرین آماری که سازمان تنظیم مقررات رادیویی در شهریور ماه سال 97 منتشر کرده است ، حدود 91 میلیون سیم کارت فعال در کشور وجود دارد. با توجه به این آمار و با توجه به اینکه تعداد سیم کارت های فعال در کشور از کل جمعیت کشور نیز بیشتر است ، یکی از بهترین راهکارهای تبلیغاتی در حال حاضر "ارسال پیامک تبلیغاتی" است. چرا که شاید تمامی گوشی های تلفن همراه، هوشمند نباشند، اما وجه اشتراک همه ی آنها، قابلیت دریافت و ارسال پیامک است.

امروزه با وجود رقابت شدید در بازار ، به دست آوردن مشتری گام اول در مسیر کسب و کار است، اما گام اصلی ، تداوم ارائه خدمات و حفظ و از دست ندادن مشتری است. چرا که هزینه ی جذب مشتری از هزینه ی نگهداری او ، به مراتب بیشتر است. پس برای هدر نرفتن منابع مالی هر کسب و کاری، نگه داشتن مشتری ای که برای به دست آوردنش هزینه و زمان زیادی صرف شده در اولویت قرار می گیرد.

در میان مشاغل مختلف، استفاده از سامانه پیامکی برای آژانس های هواپیمایی، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در این مطلب دلایل اهمیت ارسال پیامک و فوت و فن های استفاده بهتر از پنل اس ام اس را برای آژانس های هواپیمایی بازگو خواهیم کرد.

آژانس هواپیمایی یک شغل پویاست

آژانس های هواپیمایی به طور کل در زمینه فروش بلیط هواپیما ، رزرو هتل و ارائه تورهای مختلف مسافرتی فعالیت می کنند. پس در واقع ویژگی تمامی آنچه هر روز برای ارائه دارند، با روز قبل متفاوت است و مانند شغل های فروشگاهی، محصولات ثابتی را ارائه نمی کنند. به همین دلیل، مدیران ارشد و مالکان آژانس های هواپیمایی، اقدام به راه اندازی سایت های فروش آنلاین کردند.

پنل اس ام اس برای آژانس های هواپیمایی


حال سؤال اینجاست که آیا تمامی مخاطبان این صنف، دسترسی به اینترنت دارند؟ آیا همه ی آنها از وجود وبسایت های فروش آنلاین بلیط آگاه هستند؟

جواب این سؤال ها مشخص است :خیر.

بنابراین باید از روش های دیگری مانند استفاده از سامانه پیامکی و ارسال اس ام اس تبلیغاتی در کنار فراهم کردن بستر فروش آنلاین نیز استفاده شود. راهکاری در دسترس برای عموم، جهت یاد آوردی، معرفی و در ارتباط نزدیک بودن با مشتریان. سامانه های ارسال پیامک، امکان یک ارتباط پویا بین مشتری و آژانس های هواپیمایی را فراهم می کنند.

در ادامه، ما سعی داریم تا راهکارهایی را برای استفاده ی بهینه آژانس های هواپیمایی از سامانه پیامکی ارائه دهیم.

هدفمند باشید!

شاید روزانه بالغ بر ده ها اس ام اس تبلیغاتی در ساعات مختلف برای هرکدام از ما ارسال می شود که خیلی از آنها را حتی نخوانده ، پاک می کنیم. بنابراین یکی از نکات خیلی مهم در ارسال پیامک، هدفمند بودن است. درست است که با تکرار زیاد، نام آژانس شما در ذهن مخاطب ثبت می شود، اما اگر بی هدف و آزار دهنده عمل کنید، بازخورد منفی خواهید گرفت.

ارسال هدفمند اس ام اس تبلیغاتی


ارتباط بین پنل پیامکی و وبسایت خود را برقرار کنید

یکی از مهم ترین موضوعات برای مشتریان طی فرایند خرید اینترنتی برای مشتریان، ارسال پیامک مرحله ای از سوی آژانس و قرارداشتن در جریان مراحل خرید است. ارسال پیامک تایید خرید گاهاً باعث اطمینان بیشتر مشتری به سایت شما خواهد شد. همچنین می توانید مشتری خود را به صورت لحظه ای در جریان مراحل صدور بلیط ، تأخیرها، کنسلی ها، ساعت پرواز و ... بگذارید. اما انجام همه ی اینکارها به صورت دستی و جداگانه کاری مشکل و نیازمند زمان زیاد است. پس بهتر است تا پس از خرید پنل پیامکی خود، آن را با استفاده از وب سرویس به سایت خود متصل کنید.

ارتباط بین پنل پیامکی و وبسایت


آفرهای ویژه، فرصت مناسب جذب مشتری

با بالا رفتن قیمت ها و هزینه های سفر ، مردم همیشه سعی در کاهش هوشمندانه هزینه سفر خود به وسیله خرید بلیط ارزان و تورهای قیمت مناسب دارند.

بنابراین ارسال پیامک تبلیغاتی پیشنهادات ویژه و جشنواره های تخفیفی می تواند انگیزه ی مناسبی به مخاطب برای انتخاب آژانس شما باشد. همچنین می توانید با در نظر گرفتن تخفیف وسوسه انگیز و ارسال اس ام اس لینک ورود به سایت فروش اینترنتی بلیط خود، مخاطبان را به خرید ترغیب کنید.

انتخاب صحیح مخاطب

اس ام اس تبلیغاتی شما باید برای مخاطبانتان جذاب باشد. شما می توانید با فیلتر کردن مخاطبان خود بر اساس شغل و صنف کاری یا ارسال اس ام اس بر اساس سن و جنسیت ، عملکرد بهتری داشته باشید. پیشنهاد سفرها و بلیط های گران هواپیما را برای مشاغل و مناطق خاص شهر، یا تورهای تفریحی را به رده سنی مورد نظر خود که فکر می کنید علاقه بیشتری به آنها دارند، ارسال کنید.

مشنی پیامکی، رابط شما و مشتریان جدید

شما می توانید با فعال کردن منشی پیامکی، به راحتی امکان دریافت لیست انواع تور، هتل و بلیط و مسائلی از این دست را برای مشتریان خود فراهم کنید. به این شکل که مشتری شما درخواست خود را به پنل پیامکی شما ارسال می کند و منشی پیامکی، نتیجه مورد نظر را برایشان اس ام اس می کند.

مشنی پیامکی، رابط شما و مشتریان جدید


حفظ ارتباط، مهم ترین شرط

سالانه ، میلیون ها نفر سرتاسر کشور بوسیله هواپیما سفر می کنند. مشتریان شما نیز در این بین قرار دارند. حال نکته اینجاست که با مدیریت صحیح و در موقعیت های مختلف باید ارتباط خود را با مشتری حفظ کنید. برای این کار یک برنامه ریزی دقیق و مرتب لازم است. موضوعاتی مثل ارسال اس ام اس های مناسبتی، اطلاع رسانی زمان حرکت کاروان ها، اعلام تورهای لحظه آخری و بلیط های ارزان ، برگزاری مسابقات پیامکی و ارسال نتایج قرعه کشی آن و موارد دیگر نظیر این پیامک ها، باعث ارتباط نزدیک بین شما و مشتریانتان خواهد شد.

جهت برقراری تماس با کارشناسان شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید:

01132312030 (10 خط)