راهکارهای سامانه پیامکی برای آژانس های املاک و مسکن


راهکارهای سامانه پیامکی برای آژانس های املاک و مسکن


چنانچه مالک خونه ای نباشین، بدون شک برای شما پیش اومده که به دنبال خونه ای استیجاری متناسب با معیارهاتون از نظر بودجه و نزدیکی به محل کار و ... باشین. مطمئناً با من هم نظرید که چه پروسه سخت و طاقت فرسا و وقت گیریه، بطوریکه میتونه بیش از دو هفته وقتتون بگیره تا از این بنگاه به بنگاه دیگه ای برین تا خونه ای متناسب با معیارهای مورد نظرتون پیدا کنین. بعد از پیدا کردن خونه مورد نظر تازه وارد چالش بعدی یعنی سر و کله زدن با صاحب خانه میشین سر مسائلی همچون اجاره و حق شارژ و فضای اختصاصی پارکینگ و ...

این ها را عرض کردم که بگویم این فرایند میتونه خیلی ساده تر و بهینه تر از نظر زمانی طی بشه چنانچه عزیزان بنگاه املاکی از راهکارهای ارائه شده توسط سامانه پیامکی راستین اس ام اس استفاده کنن. عزیزان آژانس املاکی با استفاده ازسامانه ارسال پیامک به راحتی میتونین در هزینه ها صرفه جویی کنین و تعداد مشتریان خودتون رو به صورت هدفمند افزایش بدین. در ادامه قصد دارم خیلی مختصر و مفید چهار فایده بازاریابی پیامکی مرتبط با کسب و کار املاک رو خدمتتون عرض کنم.


1. برقراری پل ارتباطی مستقیم و بدون واسطه با مشتریان

برقراری پل ارتباطی مستقیم با مشتریان

بدون شک سریعترین راهی که میشه اطلاعات بروز و تازه در مورد املاک و مسکن رو در اختیار مشتریان قرار داد، استفاده از سرویس های پیامکی است.

 با استفاده از امکانات پنل اس ام اس به راحتی در کوتاهترین زمان می توانید اطلاعات دقیق و بروز املاک رو در اختیار مشتریان خود قرار دهید. برای هر یک از املاک می توانید شناسه ای تعیین کنید تا خریداران با سرعت بالایی بتوانند به اطلاعات مورد نظرشان دست پیدا کنند و حتی زمان بازدیدها را تعیین کنند.


2. ارسال هدفمند بر اساس دفترچه تلفن پنل اس ام اس

ارسال اس ام اس هدفمند

بسیار مهم است که تبلیغ پیامکی شما بدست کسانی برسد که واقعا جامعه هدف تبلیغ شما باشند. یعنی چی؟ یعنی مثلا ارسال اس ام اس تبلیغاتی یک خانه 300 متری بالای شهر برای یک دانشجو هیچ فایده ای ندارد. 

پس بسیار مهم است شماره تلفن مشتریان خودتان رو به صورت هدفمند در دفترچه تلفن پنل کابری دسته بندی کنین و برای هر دسته پیامک مناسب خودشان را ارسال کنید. نمونه ای از دسته بندی ها میتونه به شکل زیر باشد:

1- داشجویان 2- مستاجرین 3- بساز و بفروش ها 4- اجاره دهندگان

به عنوان مشاور املاک می توانید دسته بندی های دیگری را نیز به این لیست اضافه نمایید.


3. منشی پیامکی

وظیفه منشی پیامکی پاسخگویی خودکار به پیام های دریافت شده در سامانه است. یعنی به ازای دریافت کدی خاص از گوشی، پیام مناسب را به صورت اتوماتیک ارسال می کند. شما با فعال سازی این قابلیت می توانید سرویس های منحصربفردی به مشتریانتون ارائه بدین. برای مثال کلمه کلیدی (90 متری – خرید) توسط مشاور املاک در پنل پیامکی ثبت و پاسخ آن شامل مجموعه ای از اطلاعات املاک 90 متری در آرشیو بنگاه قرار گرفته اند می باشد. حال مشتریان با ارسال این کلمه کلیدی به اطلاعات آرشیو دست پیدا می کنند.


4. جذب پیامکی مشتری از طریق یادآوری قرار ملاقات و برخی موارد مهم

یادآوری قرار ملاقات و برخی موارد مهم

از طریق سامانه پیامکی می توانید پیشنهادهای شگفت انگیز و قرار ملاقات های مهم برای بازدید ملک را به مشتری یادآوری کنید. 

برای مثال می توانید برای مشتریانی که سر رسید اجاره ی ملک شان نزدیک است ضمن یادآوری سر رسید تاریخ اجاره ی ملک شان در قالب یک پیشنهاد ویژه یک خانه جدید با آپشن های مناسب را به او ارائه دهید. مطمئناً مشتریانتان از این اقدام شما ذوق زده خواهد شد و زمینه لازم برای رشد فروش شما فراهم خواهد شد.

چنانچه تصمیم گرفتید برای آژانس املاک و مسکن خودتان پنل پیامکی راه اندازی کنید، سامانه پیامکی راستین اس ام اس تمام امکانات ذکر شده برای راه اندازی این قابلیت به صورت یکجا در اختیار دارد.

جهت برقراری تماس با کارشناسان شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید:

01132312030 (10 خط)