راهکارهای سامانه پیامکی برای مدارس


کاربرد سامانه پیامکی برای مدارس


همیشه پیش خودم فکر میکردم چقد خوب میشد اون سالهای سرد زمستونی که برف میومد و مدارس تعطیل میشد، مدارس از طریق ارسال پیامک خبر تعطیلی مدارس رو به اطلاع ما میرسوندند تا لازم نبود بعضا تو اون برف و سرما تا دم در مدرسه بریم و از تعطیلی مدارس اطلاع پیدا کنیم و یا الان که بزرگ شده ام و بچه ی مدرسه ای دارم خیلی خوب میشد اگه از طرف مدرسه، نمرات فرزندم در طول ترم و همچنین وضعیت انضباطیش برام اس ام اس میشد.

در این مقاله قصد داریم امکاناتی که یک پنل اس ام اس می تونه برای مدارس فراهم کنه رو با هم مرور کنیم، با استفاده از سامانه پیام کوتاه راستین اس ام اس شما می توانید علاوه بر کارهای عادی موارد زیر را در ارتباط با مدارس انجام دهید:


راهکارهای سامانه پیامکی مدارس در ارتباط با اولیای دانش آموز

اولین راهکاری که در نگاه اول خیلی لازم بنظر میاد ارسال پیامکی نمرات دانش آموزان به اولیاست. برای این کار لازمه پس از امتحان نمرات دانش آموزان در یک فایل اکسل وارد کنیم و بصورت یکجا و هدفمند برای اولیا اعم از پدر و مادر دانش آموز ارسال پیامک کنیم. 

راهکارهای سامانه پیامکی در رابطه با  اولیا دانش آموزان

مورد بعدی که بسیار حائز اهمیته بحث حضور و غیاب دانش آموزان است. چنانچه در یک روز خاص دانش آموزی بنا به هردلیلی غیبت غیرموجه داشته و یا اینکه خیلی دیر به مدرسه اومده یا خیلی زود از مدرسه رفته با استفاده از این راهکار میشه غیبت یا تاخیر اون روز رو به اطلاع اولیا دانش آموز رساند تا اولیا هم در جریان این غیبت ها و تاخیر قرار بگیرن و مشکل فرزندشان رو حل کنند.

 چنانچه تعداد بی انضباطی های دانش آموز از حد نرمال خارج بشه کمیته انظباطی مدرسه میتونه این بی انظباطی ها رو از طریق ارسال اس ام اس به اطلاع اولیا دانش آموز برسونه و از اونا بخواد که برای پیگیری بیشتر در مدرسه حاضر شوند.

از طرف دیگه اگه دانش آموزی در درسی نمره خوبی بدست آورد و مورد تشویق قرار گرفت، میشه خبر این موفقیت رو از طریق ارسال پیامک به اطلاع والدین دانش آموز رسوند تا اوناهم به نوبه خودشون از فرزندشون تقدیر به عمل بیارن.

آخرین موردی هم که میشه اشاره کرد بحث دعوت از اولیا برای حضور در مدرسه برای دریافت کارنامه و جلسه اولیا مربیان است، این روش بسیار بهتر از روش های منسوخ شده همچون دادن نامه برای حضور در جلسه و امثالهم است.


راهکارهای سامانه پیامکی مدارس در ارتباط با دانش آموزان

راهکارهای سامانه پیامکی در رابطه با  دانش آموزان

همیشه در طول سال تحصیلی روزهایی هستند که بنا به دلایل مختلف مدارس تعطیل می شوند، مانند بارش سنگین برف و باران، جلسه اولیا و مربیان و آلودگی هوا و ... اگر یک پنل اس ام اس برای مدرسه خریداری کرده باشید، کافیه یکبار متن دلخواه خودتونو بنویسید و آنرا برای دانش آموزان و اولیا آنها ارسال کنید.

 همچنین از طریق ارسال اس ام اس یک پنل پیامکی می توانید پیامک های درسی و آموزشی برای دانش آموزان ارسال کنید. مثلا لغات و عبارات انگلیسی و معادل فارسی آنرا برای دانش آموزن ارسال کنید یا اینکه برای مطالعه یک مطلب آموزشی از سایت مدرسه یا سایتهای دیگه لینک کوتاه شده اون رو برای دانش آموزان ارسال کنید.

 امتحانات میانترم، پایان ترم از جمله مواردیه که از طریق پنل پیامک میشه یک هفته زودتر به دانش آموزان و والدین اونا یادآوری کرد تا خود دانش آموز و والدین با تمرکز و وقت بیشتری پیگیر امتحانات باشن. 

راهکار بعدی اغلب برای مدارس غیر انتفاعی کاربرد دارد آن هم یادآوری واریز وجه شهریه و سرویس مدرسه است یعنی به جای اینکه با تک تک دانش آموزان تماس گرفته بشه و ازشون خواسته بشه که وجه مورد نظر رو واریز کنن یک پیامک مشابه در نظر گرفته بشه و بصورت گروهی برای دانش آموزان ارسال بشه. یکی از قابلیت خوبی که در سامانه های پیامکی وجود دارد، امکان نظر سنجی است. با استفاده از نظرسنجی اس ام اسی میشه نظر دانش آموزان در مورد کیفیت معلمان و کلاس های فوق برنامه و ... بپرسید.

چنانچه تصمیم گرفتید برای مدرسه و آموزشگاه خودتان سامانه اس ام اسی راه اندازی کنید، سامانه پیامکی راستین اس ام اس تمام امکانات ذکر شده برای راه اندازی این قابلیت به صورت یکجا در اختیار دارد.

 جهت برقراری تماس با کارشناسان شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید:

01132312030 (10 خط)