بازاریابی پیامکی راهی نو برای گسترش و بهبود کسب و کارتان


بازاریابی پیامکی برای گسترش و بهبود کسب و کار


متاسفانه بسیاری از کسب و کارها تصور می کنند که بازاریابی همان تبلیغات است و پیامک هم برای تبلیغ کردن. این تصور بسیار اشتباه است. دلیل این اشتباه هم عدم آشنایی کافی با مفهموم بازاریابی است. در این مقاله قصد داریم درباره مفهموم بازاریابی صحبت کنیم و نشان دهیم چگونه می توان از پیامک برای بازاریابی یا به اختصار بازاریابی پیامکی استفاده کرد. امیدواریم این مقاله دید شما نسبت به بکارگیری اس ام اس تبلیغاتی برای گسترش کسب و کارتان تغییر دهد و بازاریابی پیامکی را یک اصل ضروری برای دستیابی به اهداف تعیین شده در نظر بگیرید.


تعریف بازاریابی

همه ی ما کم و بیش در زندگی روزمره کلمه بازاریابی می شنویم. اما واقعا بازاریابی چیست؟ یا به عبارت دیگر شما به عنوان مالک بنگاه اقتصادی کوچک چه وقت در حال بازاریابی هستید و چه وقت نیستید؟

مثلا آن زمان هایی که در اینستاگرام پست جدیدی می نویسید و در آن بصورت مستقیم یا غیر مستقیم به معرفی محصول و خدمات خود می پردازید یا وقتی که پشت تلفن با مشتری صحبت می کند یا ایمیل او را پاسخ می دهید و یا نه وقت هایی که در خانه هستید و روی مبل راحتی نشسته و استکان چای در دست غرق در اندیشه خلق محصول یا ارائه خدمات جدید به مشتری هستید. آیا در تمام این حالات در حال بازاریابی هستید؟

شاید جالب باشد بدانید پاسخ بله است. در تمام لحظات ذکر شده در حال بازاریابی هستید. خب وقت آن است که در ادامه تعریفی از بازاریابی ارئه دهیم.

در تمام حالاتی که ذکر کردیم یک نفر کانون توجه قرار دارد آن هم کسی نیست جز مشتری. بازاریابی بر روی اصل تعامل بلند مدت با مشتری بنا شده است. در این پروسه لازم است که ابتدا با مشتری رابطه برقرار کنید سپس او را تدریجا نسبت به محصول یا خدمات خودتان آگاه سازید و درعین حال رابطه خودتان را رفته رفته محکم تر کنید که لازمه آن اعتماد سازی متقابل است. با شکل گیری رابطه و حس اعتماد متقابل مشتریان شما بهترین مبلّغان شما خواهند شد و این چرخه ادامه پیدا می کند و شما را سریعتر به اهداف تعیین شده کسب و کارتان می رساند.


بازاریابی پیامکی چیست و چه مزایایی دارد؟

پیامک تبلیغاتی بدون هیچ گونه ابتکار و ایده نویی هیچ گونه دستاوردی برای کسب و کار شما ندارد، در صورت تشکیل کمپین های تبلیغاتی هدفگراست که می توانید بسیار امیدوار باشید که به اهداف کسب و کار تعیین شده دست پیدا کنید. محرک کمپین بازاریابی پیامکی، ارسال اس ام اس انبوه است که قابلت انعطاف و تفکیک پذیری بر اساس کدپستی، استان و پیش شماره دارد.

باور عموم صاحبان کسب و کار این است که ارسال پیامک انبوه بازدهی کافی ندارد و مورد توجه مخاطبان قرار نمی گیرد. ولی باید گفت که این باور غلط است. ارسال اس ام اس از طریق پنل پیامک موثرترین و پر بازده ترین روش برای برقراری ارتباط با مشتری و اطلاع رسانی به آنهاست. از مزایای این نوع بازاریابی می توان به موارد زیر اشاره کرد:فراگیر بودن دسترسی به پیامک

فراگیر بودن دسترسی به پیامک

شکی نیست که امروز همه به موبایل دسترسی دارند از کودک خردسال گرفته تا افراد میانسال و ... این برگ برنده بازاریابی پیامکی نسبت به سایر روش های بازاریابی بخصوص بازاریابی دیجیتال است، زیرا لازمه بازاریابی دیجیتال دسترسی به اینترنت است تا تبلیغات شما را ببینند، در عوض بازاریابی پیامکی این نقیصه را ندارد و بدلیل فراگیر بودن دسترسی به پیامک می توان به راحتی اعمال اطلاع رسانی و تبلیغات و جذب مشتری را انجام داد.تفکیک پذیری دقیق جامعه هدف

با خرید یک پنل پیامک، بانک شماره تفکیک شده در اختیار شما قرار می گیرد که بر اساس آن می توانید مخاطبان خودتان به صورت هدفمند بر اساس سن، جنسیت، مکان جغرافیایی و... فیلتر کنید. با فیلتر کردن مخاطبان، می توانید هدف گیری دقیق تری در ارسال پیامک داشته باشید.

تفکیک پذیری دقیق جامعه هدف برای ارسال پیامک

 

برای مثال فرض کنید میخواهید برای یک محصول کمک آموزشی کنکوری تبلیغ کنید. راه حل های بسیاری وجود دارد که که گیرندگان اس ام اس تبلیغاتی خودتان را انتخاب کنید، ولی مطمئنا ارسال اس ام اس به 200 هزار نفر از داوطلبان کنکور بازدهی بیشتردارد تا ارسال پپیامک به 200 هزار نفر از افراد یک شهر.

چند راهکار برای پیشرفت در بازاریابی پیامکی

برای پیشرفت در بازاریابی پیامکی کسب و کار خودتان لازم است استراتژی درستی در پیش بگیرید. همانطور که قبلا اشاره کردیم محرک کمپین بازاریابی پیامکی، ارسال اس ام اس انبوه است که قابلت انعطاف و تفکیک پذیری بالایی دارد. در این بخش میخواهیم بر اساس پارادایم ارسال پیامک انبوه راهکارهایی پیشنهاد دهیم که بازاریابی پیامکی شما رو متحول سازد. اما چگونه؟ ما سه راهکار برای شما در نظر گرفته ایم:


راه اندازی خبرنامه پیامکی

 1راه اندازی خبرنامه پیامکی

لازمه راه اندازی خبرنامه پیامکی موفق آن است که مخاطبانتان با رضایت شخصی به کمپین راه اندازی شده بپیوندند با این کار مخاطبانتان آمادگی لازم برای دریافت پیامک های شما را دارند و نگرانی بابت ایجاد مزاحمت پیش نمی آید. در عوض مخاطبانتان با دقت بیشتری پیگیر پیامک های شما می شوند. بنابراین به مخاطبانتان پیام دهید و از آنها بخواهید برای پیوستن به خبرنامه پیامکی در صورت تمایل عدد 1 یا هر عدد دیگه ای را بفرستند.2- ایجاد پل ارتباطی قوی با مشتریان

موفقیت در بازاریابی پیامکی مستلزم تعامل مستمر با مشتری است. با تعامل و ارتباط پایدار است که زمینه جلب رضایت مشتریان فراهم می شود. اگه هنوز در اول کار هستید و مشتری آنچنانی ندارید، با خرید پنل اس ام اس و با استفاده از راهکارهای پیامک انبوه برای مشتریانتان پیامکی ارسال کنید و به آنها پیشنهاد دهید که در ازای معرفی شما به دوستان و همکاران، کد تخفیفی دریافت می کنند.

 ایجاد پل ارتباطی قوی با مشتریان


نظرسنجی پیامکی راه بیندازید، برای مثال بکارگیری طرح های تشویقی برای افتتاحیه ها در قالب ارسال اس ام اس انبوه. در این طرح ها می توانید از مخاطبانتان بخواهید با ارائه پیشنهاداتی جهت بهبود کسب و کارتان جایزه ای تخفیف دار دریافت کنند.

 این امر ضمن آنکه موجب تقویت مشارکت در آینده می شود در معرفی سریع و دقیق شما نقش بسزایی دارد.
3- نزدیک ترین مخاطبانتان را در مناسب ترین زمان هدف بگیرد

چنانچه کسب و کار شما معطوف به نقطه جغرافیایی خاصی است سعی کنید تمرکز بازاریابی پیامکی را بر روی همان نقطه جغرافیایی قرار دهید. فرض کنید قصد افتتاح یک باشگاه ورزشی در شمال تهران را دارید، بهتر است تمرکز را بر روی افرادی که در شمال تهران زندگی می کنند قرار دهید. 

ارسال اس ام اس به نزدیکترین مخاطب در بهترین زمان


زمانبدی بحث مهم بعدی است، ارسال پیامک در زمان نامناسب تمام تلاش و هزینه ی بازاریابی شما را به فنا می دهد. سعی کنید در بازه های زمانی ارسال اس ام اس انجام دهید که افراد بیشتر به گوشی هایشان سر می زنند و پیامک و نوتیفیکیشن‌های خودشان را چک می کنند. 

بهترین بازه زمانی برای ارسال قبل ساعت 9 صبح، قبل و بعد ساعت کاری و تایم ناهار است، همچنین اندکی بعد از 5 بعد از ظهرم زمان مناسبی است. به هیچ وجه بعد ساعت 10 شب ارسال پیامک انجام ندهید، چون باعث مزاحمت افراد می شود و یا حتی ممکن است بخاطر این زمانبدی بد کمپین خبرنامه پیامکی شما را ترک کنند.چنانچه تصمیم گرفتید برای کسب و کار خودتان بازاریابی پیامکی راه اندازی کنید، سامانه پیامکی راستین اس ام اس امکانات لازم برای راه اندازی این قابلیت به صورت یکجا در اختیار دارد. امکاناتی همچون انواع ارسال منطقه ای که در آن می توانید با ارسال پیامک انبوه به تفکیک شهر و استان و کدپستی، سن و جنسیت و ... فیلترهایی انجام دهید. ارسال گروهی که شامل ارسال دوره ای، اختصاصی و متناظر می باشد و می توانید به لیستی از شماره مشتریانتون ارسال منظم و هدفمند داشته باشین. ارسال bts که به شما این امکان را می دهد که به شماره های فعال در آن منطقه پیامکتان را ارسال کنید. سایر امکانات پنل می توانین از این قسمت مشاهده کنید.

جهت برقراری تماس با کارشناسان شرکت با شماره های زیر تماس بگیرید:

01132312030 (10 خط)